MARDİN KARAGÖZ GÜNLERİ

Mardin Karagöz Günleri

Mardin Karagöz günleri kapsamında, Mardin müzesi ve Uluslararası Kukla ve Gölge Oyunları Birliği Türkiye Milli Merkezi Derneği İstanbul Şubesi tarafından Mardin Müzesi ve şehrin farklı mekânlarında karagöz gösterileri düzenlendi. 5 gün süresince 10 gösteri izleyiciyle buluştu.  

Karagöz günleri kapsamında müzede üç günlük deriden tasvir yapım atölyesi düzenlendi. Gençlerin ilgi gösterdiği atölye sonunda, katılımcılar atölyeden deriden kendi yaptıkları tasvirle ayrıldılar.

Mardin Müze Müdürlüğümüz ve UNİMA İstanbul Şubesi işbirliği ile devam eden Mardin Karagöz Günleri programımız kapsamında  Müzemizin Arkeopark alanında, Müzemiz Karagöz salonunda, RET International desteği ile gösterimizi Kızıltepe RET/UNICEF ”Benim Hayatım” Dil Eğitimi ve Gençlik Merkezinde , 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında (Karayolları parkı), Dara Köyü Tarihi Sarnıçta gösteriler düzenlendi. Mardinli vatandaşların yoğun katılım sağladığı gösteriler, ilgi ile takip edildi. Aileleri ile beraber gösterileri izleyen çocuklar unutamayacakları anlar yaşadılar.